sobota, 31 marca 2018

Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam pogody ducha, dużo radości i chwil spędzonych w gronie najbliższych. Mam nadzieję, że pogoda okaże się łaskawa i pozwoli na spacer. Chociażby krótki.
Wesołych Świąt!

A skoro Wielkanoc, to muszą być zajączki. Na blogu I love bake znalazłam przepis na zajączki z drożdżowego ciasta. Właściwie, to są bułeczki drożdżowe, w kształcie zajączków.


Decyzja była szybka. Robię. I zrobiłam :) Z podanego przepisu wychodzą 24 bułeczki-zajączki.
Ciasto jest wspaniale sprężyste, gładkie. Ładnie rośnie.
Pierwsze zajączki leżą na blaszce i kilkanaście minut później już są upieczone. Widać jakie nieporadne są te moje zajączki. Zwłaszcza ten pierwszy, czyli górny rząd, pierwszy z prawej :) Spiralka odwrócona. Głowa za mała. Uszy niekształtne. Jednak każdy kolejny był już bardziej proporcjonalny.

Tutaj widać, jak brzuszek wyrósł do góry
A ten zajączek ma wyłupiaste oko, bo rodzynka wystrzeliła w niebo
Po upieczeniu, kilka minut studzenia i zajączki dostały blasku, czyli posmarowałam je rozpuszczonym masłem. Potem ubrałam je świątecznie w kokardki - inspiracja od I love bake - i już są gotowe na święta :)
Ciasto jest w smaku neutralne, takie bułeczkowe. Jeśli ktoś chciałby słodki wypiek, to trzeba zwiększyć ilość cukru w przepisie. Mnie takie odpowiadają. Przecież nie wszystko musi być słodkie na Święta :)

Życzę Wesołych Świąt

pozdrawiam
Gosia

4 komentarze:

  1. Radosnego świętowania, zdrowych, pogodnych, wesołych świąt w gronie najbliższych. Mam nadzieję, że pogoda nie będzie aż tak brzydka jak zapowiadają...😊😊😊 Pozdrawiam serdecznie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ...a zajączki Gosiu śliczne i zapewne bardzo smaczne...

      Usuń

Ciszę się, że do mnie zaglądasz. Dziękuję za komentarz